Vonalkódolvasó
A vonalkódolvasó szerepe egyre több vállalkozásban megnőtt. Ez nem csoda, hiszen a gyártás, a raktározás, a logisztika és a kereskedelem minden szegmensében szükség van a termékek azonosítására. Mi a vonalkód? Milyen adatokat rejtenek a csíkok? Mi a vonalkódolvasó, és milyen jellemzőit célszerű Önnek is ismernie? A blogcikk végéig kiderül. Tartson velünk Ön is!
Mások azonban úgy gondolják, hogy az 1D szkennerekről 2D vonalkódolvasókra váltani túlzottan nagy (és felesleges) kiadást jelentene számukra, hiszen ez a teljes POS rendszer átalakítását vonná maga után, ezért bele se vágnak a modernizálás folyamatába.
De vanjon mi az igazság? Érdemes lehet 2D szkennerekre váltani anélkül is, hogy nagyobb beruházást terveznénk? Ebben a cikkben megmutatjuk azt, miért lehet érdemes minden vállalkozásnak, még akár a legkisebbeknek is érdemes nyitottnak lenni a technológiai újításokra.
Szerencsére azonban ma már a sérült vagy gyenge minőségű vonalkódok kezelése sem annyira nehéz feladat, mint korábban, hála a technológia fejlődésének.
Ebben a bejegyzésben bemutatunk néhány módszert, melyek segítenek ebben, alkalmazásuk pedig gyorsabbá, hatékonyabbá és nem utolsósorban produktívabbá is teheti a mindennapos munkát.
Már Ön is biztosan találkozott azzal a gyakori problémával, amikor a vonalkódolvasó 0 (nulla) helyett ö betűt értelmezett a vonalkód beolvasásakor. Bosszankodott emiatt, és talán sokszor fel is merülhetett Önben, hogy a vonalkódolvasó a hibás.
Nos, ne aggódjon! A vonalkód leolvasó készülék nem hibásodott meg, egyszerűen csak nincs megfelelően beállítva. De mielőtt ezt részletezzük, ejtünk néhány szót a vonalkódolvasókról.